Träningstider 2016/17

Nedan hittar ni träningstider för alla lag i Östersund Basket:

Träningstider 2016-2017

 

För frågor eller vidare kontakt, kontakta kansli:

http://www.ostersundbasket.se/kontakt-2/kansli-2/

 

 


Träningstider Östersund Basket + Östersund Basket Dam 2016/17

 

Damligan

Mån    18.15 – 19.45  A 1 + A2

Tis       18.30 – 20.00  A 1

Ons     18.30 – 20.00  A 1

Tors    18.15 – 19.45  A 1 + 2

Fre      18.30 – 20.00  A 1

 

 

Div 1 Damer

Mån    17.00 – 18.30  Park

Tis       17.00 – 18.30  A 2

Ons     17.00 – 18.30  A 2

Fre      17.00 – 18.30  A 2

 

 

P 97 -01

Mån    19.30 – 21.00  ATS

Ons     18.30 – 20.00  Sporthallen A 1

Tors    19.00 – 20.30  ATS

( Fre    17.00 – 18.30  ATS, RM H 16 )

Sön     17.00 – 18.00  Park

 

Herr Motion

Mån:   21.00 – 22.00  Östberg

Tors:   20.00 – 22.00  Östberg

 

Herr Motion

Ons     21.00 – 22.00  Storsjö?

 

Dam Motion

Mån    19.00 – 20.00  B-hall

Tors    20.00 – 21.00  B-hall

 

 

P 02-03 ( Tigers + Kings )

Mån    18.15 – 19.30  ATS

Tis       17.00 – 18.30  Park

Ons     19.00 – 21.00  B-hall

Tors    18.00 – 19.00  ATS

 

 

 

P 03-04 Storsjö + Sharks

Tis       16.30 – 18.00  Storsjö

Ons     17.00 – 19.00  Lugnvik

19.00 -20.00   Styrka

Sön     16.00 – 18.00  Pc

 

 

F 02-03

Tis       18.30 – 19.30  ATS

Ons     17.00 – 19.00  ATS

Tors    17.00 – 18.00  Pc

Sön     16.30 – 18.00  ATS

 

 

F 03- 04 Storsjö + Frösön

Mån    17.00 – 18.15  ATS

Ons     17.00 – 18.00  Torvalla

Tors    17.00 – 18.00  ATS

 

 

P 05-06 Bulls

Mån    18.00 – 19.00  Pc  (+ styrka)

Ons     18.00 – 19.30  Pc

Sön     18.00 – 19.00  Campus

 

 

P 05-07 Knicks

Mån    18.00 – 19.00  Lillsjö

Ons     18.00 – 19.00  Fjällängen

 

 

F 05 -06 Stars

Mån    17.00 – 18.00  Torvalla

Tors    16.30 – 17.45  Storsjö

 

 

 

F 06 Valla

Tis       17.00 – 18.00  Valla

Fre      17.00 – 18.00  Valla

 

 

F 07-08 Lillsjö Supergirls

Mån    17.00 – 18.30  Tavelbäcken

Tors    17.00 – 18.00  Lillsjö

 

Frösö Clippers P 07 – 08

Mån        18.30 – 19.30       Östberg

Tors        18.00 – 19.00       Valla

 

 

Frösö Pirates F 08-09

Tis       18.00 – 19.00  Valla

 

Tavelbäcken Superheroes P 08-09

Ons     17.00 – 18.30  Tavelbäcken

 

Lillsjö P 08

Tors    15.00 – 16.00  Lillsjöskolan

 

Lillsjö F 09-10

Tis       kl. 17.00 – 18.00         Lillsjöskolan

 

 

Fjällängen Smurf ( efter jul )

Tors    17.00 – 18.00  Fjällängen

 

 

City P 06 – 08

Ons     17.00 – 18.30  Park

 

F 07-08 76:ers

Tis       18.00 – 19.00  Fagervallen

Tors    17.00 – 18.00  Körfältet

 

P/F 08 Heat

Tors    17.00 – 18.00  Lugnvik

 

Happy Hoops

Mån    17.00 – 18.00   Pc

Ons     17.00 – 18.00  Pc